Kováčova Bystrica 2017

Informačné centrum mladých Banská Bystrica, centrum voľného času Junior Banská Bystrica na počesť Mikuláša Kováča, všestranného umelca, básnika, dramaturga, režiséra, estéta, ktorý pôsobil v meste Banská Bystrica, vyhlásilo trinásty ročník amatérskej súťaže „KOVÁČOVA BYSTRICA“.

Dňa 30. marca 2017 sa brány Štátnej vedeckej knižnice – LHM v Banskej Bystrici otvorili súťažiacim tejto obľúbenej súťaže, ktorá sa realizovala pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska. Do XIII. ročníka sa zapojilo 131 súťažiacich z rôznych kútov Slovenska. Zaplnenými priestormi Štátnej vedeckej knižnice – LHM sa v tento jarný deň ozývali nádherné verše známych autorov i emóciami naplnené interpretácie z diel prozaikov. Na svoje si prišli aj súťažiaci vlastnej literárnej tvorby. Na literárnom workshope odborná porota poskytla nádejným autorom množstvo rád, či už z oblasti poézie alebo prózy. V tomto ročníku dosiahla autorská aj interpretačná súťaž opäť vysokú úroveň.

Vo veľkej konkurencii výborne obstáli aj žiačky našej školy. Za vlastnú literárnu tvorbu v oblasti poézie získala 3. miesto Žofia Križková, žiačka prvého ročníka odboru farmaceutický laborant, a v interpretačnej súťaži, v prednese prózy, 3. miesto vybojovala Daniela Motičáková, žiačka prvého ročníka odboru zdravotnícky laborant. Súťažiace si odniesli diplomy a hodnotné ceny.

Zdroj: https://cvcjuniorbb.wordpress.com/aktivity/domace-aktivity/podujatia/

Autor: Mgr. Zuzana Huľuková
↑ Na začiatok stránky