STUDENTLAB 2013, Ústí nad Labem

Tento rok Vyšší odborná škola zdravotnícka a Střední škola zdravotnícka v Ústí nad Labem organizovala už XVII. ročník celoštátnej konferencie zdravotných laborantov a laboratórnych asistentov STUDENTLAB. Za našu školu sa na nej zúčastnili štyri žiačky a vyučujúca.

V pondelok 18. novembra 2013 sme expresom „Hradčany“ cestovali do Prahy. Tu sme si urobili malú prestávku a popozerali si kultúrne pamiatky mesta. Prešli sme sa Václavským náměstím, Staroměstským náměstím s orlojom a Karlovým mostom, kde si dievčatá kúpili aj nejaké suveníry. Potom sme pokračovali v ceste do Ústí nad Labem.

Na druhý deň, 19. novembra, sa v kinosále Domu kultúry konala prehliadka súťažných aj nesúťažných prác autorov zo zdravotníckych škôl z Prahy, Plzne, Ústí nad Labem, Hradca Králové, Jihlavy, Karlových Varov a odborníkov z rôznych špecializovaných pracovísk v nemocniciach. Na podujatí sme mali aktívnu účasť s dvoma súťažnými prácami. Prvú prednášala Lucia Hindická a bola na tému „Antierytrocytové protilátky“. Autorkou druhej práce s názvom „Proteinúria“ bola Martina Pančíková. V silnej konkurencii 12 súťažných prác sa umiestnila na peknom 2. mieste.

Vo večerných hodinách sa v Městskom divadle konalo tanečné predstavenie “The Beatles and Doors“, ktoré bolo venované dielu a životu protagonistov skupín. Na ďalší deň sme sa v ranných hodinách vydali na cestu domov.

Autor: Mgr. Zuzana Sámelová
↑ Na začiatok stránky