XXII. ročník MEMORIÁLU MILANA PODHRADSKÉHO

Volejbalového turnaja zamestnancov škôl mesta Banská Bystrica

Dňa 14. novembra 2013 sa uskutočnil XXII. ročník volejbalového turnaja zamestnancov škôl - Memoriál Milana Podhradského. Účastníkov privítal PaedDr. Michal Straka, riaditeľ SZŠ v Banskej Bystrici a taktiež Ing. Ľubomír Podhradský, syn zosnulého Milana Podhradského.

Turnaja sa zúčastnilo 9 družstiev zložených zo zamestnancov základných, stredných a vysokých škôl z Banskej Bystrice a okolia, do hry sa aktívne zapojilo 73 hráčov. Zápasy sa odohrávali v dvoch skupinách, v telocvični Obchodnej akadémie, Tajovského 30 a na Gymnáziu Jozefa Gregora Tajovského, Tajovského 25 v Banskej Bystrici.

Celkovým víťazom a držiteľom putovného pohára sa napokon po vyčerpávajúcom boji stala Stredná zdravotnícka škola spolu so Strednou priemyselnou školou Jozefa Murgaša, druhé miesto ostalo Základnej škole Sama Cambela v Slovenskej Ľupči. Tretie miesto po kvalitných výkonoch obsadilo spojené družstvo Gymnázia J. G. Tajovského a Gymnázia Andreja Sládkoviča.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Ondrej Ďuriak zo Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša a za najlepšiu hráčku turnaja bola vyhlásená Eva Ľuptáková zo ZŠ Sama Cambela v Slovenskej Ľupči.

Organizačne turnaj zabezpečila Stredná zdravotnícka škola v Banskej Bystrici, ktorá zároveň prisľúbila organizáciu aj v nasledujúcom roku. Ako potvrdili záverečné slová spoluzakladateľa turnaja Mariána Kučeru, je evidentné, že napriek odhodlaniu stálych účastníkov sa turnaja každoročne zúčastňuje menej a menej družstiev. Preto veríme, že tradícia tohto Memoriálu sa zachová aj v budúcnosti.

Autori: Ľubica Betková, Ján Krafčík
↑ Na začiatok stránky