Naša cesta do Ústí nad Labem

Už niekoľko rokov je naša škola pozývaná do mesta v malebnej krajine západných Čiech do Ústí n./L. Vyšší odborná škola zdravotnícka a Střední škola zdravotnícka každoročne organizuje celoštátnu konferenciu zdravotníckych laborantov a laboratórnych asistentov STUDENTLAB .

Pozvanie sme prijali a 12. novembra 2012 sme v skorých ranných hodinách expresným vlakom vycestovali do Prahy – dve študentky a dvaja študenti zo 4.ZL v doprovode profesorky klinickej mikrobiológie.

Keďže naši študenti ešte nevideli Prahu, cestu do Ústeckého kraja sme spojili s krátkou exkurziou tohto mesta na Vltave. Prešli sme Václavským naměstím, Staroměstským náměstím a potom sme sa osviežili v café Louvre, ktorú už celé storočie navštevujú osobnosti svetového významu. Pohľadom z Karlovho mosta na Vltavu sme sa rozlúčili s historickou Prahou. Potom naša cesta pokračovala pozdĺž rieky Labe do Ústí nad Labem.

Na druhý deň – 13. novembra 2012 /sviatok svätej Anežky Českej- princeznej/ začala v kinosále Domu kultúry konferencia STUDENTLAB 2012. Odborné práce prezentovali študenti z Olomouca, Plzne, Ústí n./L., Prahy, Českých Budějovíc, Brna, Hradca Králové, Litoměříc a naši študenti zo SZŠ v Banskej Bystrici.

Anna Borošová vystúpila ako prvá s prácou „Vyšetrenie trombocytov“ a Róbert Melicherčík zakončil konferenciu svojou prácou „Vyšetrenie histologického materiálu zo žalúdka a tenkého čreva“.

Odbornou porotou bola vyhlásená ako najlepšia práca - prednáška z oblasti histológie nášho študenta Róberta Melicherčíka. Náš pracovný deň sme zavŕšili návštevou Městského divadla, kde sme videli tanečné predstavenie „Jessi a Morgiana“, ktoré bolo oddychom pre telo a osviežením pre dušu.

Na tretí deň ráno sme sa rozlúčili s mestom, ktoré nás pozvalo a prijalo, s mestom, kde sme zvíťazili a kde sme sa cítili veľmi dobre.

Autor: RNDr. Elena Ollerová


↑ Na začiatok stránky