Stredná zdravotnícka škola
Banská Bystrica
galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria

Turistický prechod Veľkou Fatrou 2023

Dnes 15.6.2023 sa skupinka 20 statočných vrátila z turistického prechodu Veľkou Fatrou. Aj napriek zlým predpovediam nám napokon počasie prialo, aj keď miestami nás predsa len ponaháňal mrak Rumburak. Začali sme zhurta, ťažkým výstupom na Majerovú skalu - čo mnohým ubralo morálno-vôľové vlastnosti. Výhľad zo samotnej skaly však stál zato a dobil baterky, ktoré vystačili tak akurát na Krížnu. Z Krížnej nás hnala dopredu už len zotrvačnosť, až sme napokon dorazili na horský hotel Kráľová Studňa. Tam už čakal vytúžený oddych a opekačka. Ráno sme sa preplazili Úplazom až na Salašky a strmákom dolu do Tureckej k autobusu.

A teraz nejaké číselká: prešli sme 20,7 km, vyšliapali sme 1362 metrov a zostúpili 1232 metrov, najvyšší bod sme dosiahli na Krížnej, a to 1572 m. n. m a celé nám to spolu s prestávkami trvalo cca 9 hodín šliapania.

Ďakujeme všetkým za spoluprácu a pekný turistický zážitok.

Autori: Mgr. Viera Kobelová a Mgr. Ján Krafčík, PhD.